Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

eremi napsal(a):

Třeba proti hepa B máš po očkování imunitu doživotně nebo minimálně dlouhodobě(není třeba již přeočkovávat). To samé třeba očkování proti chřipce, jsi chráněn proti konkrétnímu kmenu viru, každoročně se očkuje proto, že ten vir se stále mění (mutuje) a každý rok je třeba to očkování upravovat dle aktuálního kmenu, který se zrovna šíří.

To s P lim 1 pro hepa A také. Akorát se to statisticky nedokazuje. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Jen pro info, FR nebude lítat 21.3. - 28.3. z/do PRG.  Pak se neví, co bude dále. 


Moj odhad ...  opatrenia sa predlzia do Velkej noci (vratane), a nasledne ist azijskou cestou tj. ruska, rukavice a meranie teploty - kdekolvek a kedykolvek (a to myslim nie len ohladom letisk, ale aj beznych prevadzok). Prvotnym cielom bolo potlacit rychle sirenie, dajme tomu 3 tyzdnova karantena, ale vsetko ostatne uz bude nezmysel - hlavne ekonomicky. U nas je prognoza peaku o 60 dni, no ja si neviem celkom predstavit fungovat ako fungujeme do polovice maja. Malo by sa podla mna rozumne povolit fungovanie prevadzok, samozrejme  nie velke akcie a koncentracia ludi, ale viem si predstavit s takymito opatreniami ist si zahrat tenis, servis auta by tiez mohol prebehnut vpohode ... je podla mna dost veci ktore by sa dali spravit rozumne, otazne je ci bude vola ...

0 Citovat

toncek napsal(a):


Podobná situace s QR i když jen dvě letenky v economy. Voucher pro mě nic neřeší, protože příští rok s největší pravděpodobností  nikam nepoletíme. Změna odletu asi o 5 hodin, s tím, že z krátkého přestupu je najednou čekačka celou noc v DOH. Ve správě rezervace možnost požádat o refund, tak jsem tak v neděli udělal. Zatím mi nepřišel ani email, že by můj požadavek zaregistrovali, ale psali že to může trvat až 5 pracovních dní. V současné situaci se to dá pochopit. Počkám do příštího týdne a zkusím to znovu. Našel jsem i číslo na českou pobočku, takže případně můžu zkusit i zavolat. 


Jinak počítal jsem, že v této situaci dostanu celou částku zpět, ale nevím jak to funguje. Uvidíme.


Daj potom vediet sem ( nech vedia aj ostatni ), pripadne mne do spravy ako si dopadol. My sme na tom rovnako, hlavne sme letenky kupovali este minule leto ked boli v akcii a o nejakych takychto problemoch nebolo ani naznaku. Mala to byt rodinna dovolenka s chalanmi co maju do 6r ( aktualny prestup v DOH vyse 10hod namiesto 2hod tiez nie je to prave ), takze v tejto situacii tiez netusime kedy najblizsie budeme do takychto koncin letiet a ako vlastne po 2-3 mesiacoch bude vyzerat letecky priemysel a turizmus...

0 Citovat

[citace="Vladko"]

To nemá cenu, musíme se smířit s tím, že mezi náma vždycky bude určité procento ojebávačů, kteří přesně ví, co dělat, jsou nejchytřejší a nepodřídí se dobrovolně ničemu. A přesně kvůli takovým jsou tu ty pokuty, protože o vlastní korunky, eura se bojí nejvíc. 

A kdyz  hlavni zdravotni sestra na Bulovce ,kde primo koronavir je , zada vlastni personal aby rousky zbytecne nenosili..a kdyz stat rousky pro vsechny nezajisti ,ale s pokutou samozrejme vyrukuje  i kdyz priposti  salu nebo nejake domorobo ,coz stejne je k nicemu ,.tak jaky k tomu ma byt pristup  ? Ted sedim na Stanstedu  u kavy  10 lidi  rousku nema nikdo ...

0 Citovat

voughne napsal(a):


Moj odhad ...  opatrenia sa predlzia do Velkej noci (vratane), a nasledne ist azijskou cestou tj. ruska, rukavice a meranie teploty - kdekolvek a kedykolvek (a to myslim nie len ohladom letisk, ale aj beznych prevadzok). Prvotnym cielom bolo potlacit rychle sirenie, dajme tomu 3 tyzdnova karantena, ale vsetko ostatne uz bude nezmysel - hlavne ekonomicky. U nas je prognoza peaku o 60 dni, no ja si neviem celkom predstavit fungovat ako fungujeme do polovice maja. Malo by sa podla mna rozumne povolit fungovanie prevadzok, samozrejme  nie velke akcie a koncentracia ludi, ale viem si predstavit s takymito opatreniami ist si zahrat tenis, servis auta by tiez mohol prebehnut vpohode ... je podla mna dost veci ktore by sa dali spravit rozumne, otazne je ci bude vola ...


Já bych nechal všechny doma, jak čtu ty zprávy. Dva magoři v karanténě si běhají vesele venku ( jeden se přizabije, druhý ožralý na mol ) a pak ještě ty dvě holky, které měli co dělat... Přístup je fakt tragický... Je to vše o nás, ale dle mého se celostátní karanténa prodlouží. 
Opatření zavření hranic bude na dlouho, ale to jsem už psal. Celý západ je jedna velká bomba, kde ty čísla skáčou nahoru...  

0 Citovat

[citace="voughne"]


Moj odhad ...  opatrenia sa predlzia do Velkej noci (vratane), a nasledne ist azijskou cestou tj. ruska, rukavice a meranie teploty - kdekolvek a kedykolvek (a to myslim nie len ohladom letisk, ale aj beznych prevadzok). Prvotnym cielom bolo potlacit rychle sirenie, dajme tomu 3 tyzdnova karantena, ale vsetko ostatne uz bude nezmysel - hlavne ekonomicky. U nas je prognoza peaku o 60 dni, no ja si neviem celkom predstavit fungovat ako fungujeme do polovice maja. Malo by sa podla mna rozumne povolit fungovanie prevadzok, samozrejme  nie velke akcie a koncentracia ludi, ale viem si predstavit s takymito opatreniami ist si zahrat tenis, servis auta by tiez mohol prebehnut vpohode ... je podla mna dost veci ktore by sa dali spravit rozumne, otazne je ci bude vola ...


FR neprodava letenky od patku do zacatku dubna  co jsem se vcera vecer dival ..ale treba nektere mista jsou jinakl nevim

0 Citovat

Mikire, vzhledem k tvému věku bych na tvém místě nebyl úplně v klidu. Ad Bulovka - není to třeba nedostatkem roušek? 

0 Citovat

Mikire dej si prosim tady na CL self Ban a nebo si zaloz sve vlaknou “Mikiruv svět” a tam si fabuluj do aleluja. Pozoruju te uz asi dva roky a cim dal tim vic a casteji si rikam, ze jsi uplny debil... a ted v souvislosti s coronavirem ses mi vybarvil uplne. 

0 Citovat

Leoš: Ano bylo to nešťastně podaná snaha o šetření materiálem. Mikira už nezbývá než ignorovat, protože to je prostě a jednoduše vůl. Mikire ty roušky, šály atd. mají chránit okolí a ne Tebe. Ty jsi fakt tak zabedněný a hloupý a bohužel máš neustálou snahu svou zabedněnost a hloupost stále znova a znova dokazovat těmi svými příspěvky.

0 Citovat

[citace="Leoš Literák"]

Mikire, vzhledem k tvému věku bych na tvém místě nebyl úplně v klidu. Ad Bulovka - není to třeba nedostatkem roušek? 

Takove magory jako ja to nenapada -))  ted tu je uz asi 20 lidi  rousku nema nikdo... tak jdu mrknout jak to vypada v hlavni hale asi se pripojim az z Corku 

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Leoš Literák"]

Mikire, vzhledem k tvému věku bych na tvém místě nebyl úplně v klidu. Ad Bulovka - není to třeba nedostatkem roušek? 

Takove magory jako ja to nenapada -))  ted tu je uz asi 20 lidi  rousku nema nikdo... tak jdu mrknout jak to vypada v hlavni hale asi se pripojim az z Corku 


Doufám, že do to Corku poletí tak 30-50 let. Předem děkuji.

0 Citovat

Mikire, vzhledem k vaší neschopnosti pochopit psaný text a ještě většímu problému něco srozumitelného napsat, vás moc prosím, už se k tématu nošení roušek nevyjadřujte. Eremi to s tou Bulovkou shrnul přesně, víc k tomu není potřeba dodat.

0 Citovat

    toncek napsal(a):


    Podobná situace s QR i když jen dvě letenky v economy. Voucher pro mě nic neřeší, protože příští rok s největší pravděpodobností  nikam nepoletíme. Změna odletu asi o 5 hodin, s tím, že z krátkého přestupu je najednou čekačka celou noc v DOH. Ve správě rezervace možnost požádat o refund, tak jsem tak v neděli udělal. Zatím mi nepřišel ani email, že by můj požadavek zaregistrovali, ale psali že to může trvat až 5 pracovních dní. V současné situaci se to dá pochopit. Počkám do příštího týdne a zkusím to znovu. Našel jsem i číslo na českou pobočku, takže případně můžu zkusit i zavolat.


    Jinak počítal jsem, že v této situaci dostanu celou částku zpět, ale nevím jak to funguje. Uvidíme.






sonic napsal(a):




Daj potom vediet sem ( nech vedia aj ostatni ), pripadne mne do spravy ako si dopadol. My sme na tom rovnako, hlavne sme letenky kupovali este minule leto ked boli v akcii a o nejakych takychto problemoch nebolo ani naznaku. Mala to byt rodinna dovolenka s chalanmi co maju do 6r ( aktualny prestup v DOH vyse 10hod namiesto 2hod tiez nie je to prave ), takze v tejto situacii tiez netusime kedy najblizsie budeme do takychto koncin letiet a ako vlastne po 2-3 mesiacoch bude vyzerat letecky priemysel a turizmus...


Aj mna by zaujimal potom vysledok.

 30.6. mame letitiet do Tokya a tak sa este politika na na s vztahuje.

Zatial cakam co bude a nic nerobim s letenkami. Lety mi zatial drzia tak ako boli planovane, ale to sa moze este pomenit.

0 Citovat

Rob Foxx napsal(a):

Mikire dej si prosim tady na CL self Ban a nebo si zaloz sve vlaknou “Mikiruv svět” a tam si fabuluj do aleluja. Pozoruju te uz asi dva roky a cim dal tim vic a casteji si rikam, ze jsi uplny debil... a ted v souvislosti s coronavirem ses mi vybarvil uplne. 

+1

0 Citovat

Jakub napsal(a):


Doufám, že do to Corku poletí tak 30-50 let. Předem děkuji.

:D

+1

0 Citovat

mikir napsal(a):


Ano mel .protoze  do MHD je povinna  a ted pritvrdili s pokutou 20 tisic.... ten muj pristup neni takovy  .ze absolutne  nebudu dodrzovat nic,ale zjevne nesmysly  proste budu castecne nebo ceskym zpusobem  obchazet


A komu tím prospějete, co?

0 Citovat

P. napsal(a):


A komu tím prospějete, co?

https://www.youtube.com/watch?v=zWO36L4W2Eg

0 Citovat

Michal napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=zWO36L4W2Eg

Tak. Like :)

0 Citovat

Prostě některým věcem a některým lidem nerozumím. Taky jsem naštvaná, že mi teď jedna cesta nevyšla. Měla jsem to jako překvapení pro syna k narozeninám. Nošení roušky je opruz, neumím si představit v tom chodit ve 30st vedru. Radši bych si šla odpoledne sednout někam na kafe, než jen do práce, z práce. Ale sakra, tak snad nejsem malé dítě a umím pochopit, že teď je situace taková jaká je a prostě to chvíli vydržím. Proč bych měla něco očůrávat a obcházet? Všechno se děje tak nějak za pochodu, bez předchozích zkušeností. Něco je možná padlé na hlavu, ale co. Snad jde všem o jednu věc. A že se dělají chyby? No a, tak snad jsme všichni lidi. 

Všem přeji hlavně hodně zdraví, klid a pohodu v rámci možností. 

0 Citovat

Tímto bych se chtěl veřejně omluvit eremimu a ostatním, že jsem se je snazil brzdit v napadání mikira a jeho bych chtěl požádat, aby v cizině nikde neříkal, že je Čech.

0 Citovat

CEO Wizzu tvrdi,ze maju 1,5 miliardy cash, co by im malo stacit na 3 roky,  takze spolu s Ryanom to asi preziju (ten ma este viac, ale aj vecsiu flotilu), no zaroven predpoveda krach viacerych leteckych spolocnosti napr. Norwegian, Alitalia ci dokonca Lufthansa, pretoze tie maju likviditu na mesiac-dva ... a to sme este s virusom v EU len na zaciatku :O takze sa pravdepodobne pridaju dalsi. Ako zly sen tento cinsky virus

0 Citovat

[citace="gg.bn"]

Tímto bych se chtěl veřejně omluvit eremimu a ostatním, že jsem se je snazil brzdit v napadání mikira a jeho bych chtěl požádat, aby v cizině nikde neříkal, že je Čech.


A vis ze ceskym obcanstvim se nechlubim uz hodne dlouho,,,,Nagano uz je fakt historie a Havel taky ,,,ale to je OT ,Jinak forum je od toho, aby se vymenovaly nazory a ne aby se nekomu nadavalo ze je vul, debil a podobne ,ale k rouskam se uz vyjadrovat nebudu ,pokud ale AB a jeho melody boys zase vymysli nejaky skvely zakaz nebo opatreni  tak  se klidne vyjadrim treba proti vsem ,nikoho neurazim ,nikomu nevyvracim nazor ani ho nepresvedcuju, aby  prijal ten muj ,Vetsina tady nadava na  FR a na MOL a ja treba takovemu chlapovi  tleskam ,,protoze vi co dela  a umi to  a uz jsem tu davneji psal ze kazdy narod  ma svou mentalitu ,,,a ze te ceske se stejne nezbavim

A jak tu nekdo psal o saskovi co mu bylo  moc dat 5000 Kc aby odletel domu ...a nekdo  za 200 tisc Kc  letel pres Dubaj z Jordanska ,tak klidne mohl napsat mikir ..a vida  ,kdyz bych hystercil a snazil se dostat domu  ,tak by me to stalo  pres 5000 Kc a ze jsem vydrzel  ,tak me to stalo 500 Kc ty dva lety...

V Corku na letisti me na pasovce  pozdravili ,,uz me tam trochu znaji ,kdyz  tak casto litam a  pak nez jsem vysel do haly tak mi ve vsi slusnosti  predali papir ,kde mam dodrzet  14 dnu karantenu ,vic mi nikdo nenarizuje co mam delat a jak se mam chovat  a to je totiz podstatny rozdil oproti tem manyrum v CR ....
0 Citovat

A budeš se tak chovat, nebo se zas někde pochlubíš, jaks to ochcal?

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="gg.bn"]

Tímto bych se chtěl veřejně omluvit eremimu a ostatním, že jsem se je snazil brzdit v napadání mikira a jeho bych chtěl požádat, aby v cizině nikde neříkal, že je Čech.


A vis ze ceskym obcanstvim se nechlubim uz hodne dlouho,,,,Nagano uz je fakt historie a Havel taky ,,,ale to je OT ,Jinak forum je od toho, aby se vymenovaly nazory a ne aby se nekomu nadavalo ze je vul, debil a podobne ,ale k rouskam se uz vyjadrovat nebudu ,pokud ale AB a jeho melody boys zase vymysli nejaky skvely zakaz nebo opatreni  tak  se klidne vyjadrim treba proti vsem ,nikoho neurazim ,nikomu nevyvracim nazor ani ho nepresvedcuju, aby  prijal ten muj ,Vetsina tady nadava na  FR a na MOL a ja treba takovemu chlapovi  tleskam ,,protoze vi co dela  a umi to  a uz jsem tu davneji psal ze kazdy narod  ma svou mentalitu ,,,a ze te ceske se stejne nezbavim

A jak tu nekdo psal o saskovi co mu bylo  moc dat 5000 Kc aby odletel domu ...a nekdo  za 200 tisc Kc  letel pres Dubaj z Jordanska ,tak klidne mohl napsat mikir ..a vida  ,kdyz bych hystercil a snazil se dostat domu  ,tak by me to stalo  pres 5000 Kc a ze jsem vydrzel  ,tak me to stalo 500 Kc ty dva lety...

V Corku na letisti me na pasovce  pozdravili ,,uz me tam trochu znaji ,kdyz  tak casto litam a  pak nez jsem vysel do haly tak mi ve vsi slusnosti  predali papir ,kde mam dodrzet  14 dnu karantenu ,vic mi nikdo nenarizuje co mam delat a jak se mam chovat  a to je totiz podstatny rozdil oproti tem manyrum v CR ....


Promiň, ale bohuzel jsem tvůj příspěvek vubec nepochopil.

0 Citovat

[citace="Rob Foxx"]

Mikire dej si prosim tady na CL self Ban a nebo si zaloz sve vlaknou “Mikiruv svět” a tam si fabuluj do aleluja. Pozoruju te uz asi dva roky a cim dal tim vic a casteji si rikam, ze jsi uplny debil... a ted v souvislosti s coronavirem ses mi vybarvil uplne. 


Hele selfBan si nedam  ,ani si nebudu zakladat Mikiruv svet  a kdyz me pozorujes  dva roky a jsem podle tebe debil ,tak me proste nepozoruj a necti .ziju ve svobodnem svete a nejsem takovy machr abych umel clovela jen  s cestujlevne odhadnout ,ze je debil ...
0